Ги прашаа Кејт и Вилијам дали ќе имаат четврто дете - војвотката изненади со одговорот

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам имале вчера прво заедничко појавување, односно прв јавен ангажман после Мегзит кој избувна на 8. јануари и тоа појавување го одбележа едно прашање.

Војвотката и војводата од Кембриџ овие денови се под лупа поради Меган Маркл и принцот Хари.

Така било и вчера, се гледале нивните реакции, се набљудувало нивното однесување, стиловите, а се само да се најде повеќе врска со скандалот околу повлекувањето на Меган и Хари од кралското семејство.

Сепак, едно прашање и Мгезит го турна во втор план, а тоа е дали планираат четврто дете.

„Мислам дека Вилијам не сака повеќе деца“, рекла Кејт.

Од овој одговор многумина се разочарале, но никогаш не вели никогаш.  Кејт и претходно истакнувала дека би сакала повторно да стане мајка, додека и Вилијам ја истакнувал истата желба.

Да потсетиме, Меган Маркл и принцот Хари на 8. јануари на Инстаграм објавиле дека се откажуваат од кралските должности и дека сакаат да станат финансиски независни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега