Ѓоковиќ со објава на Твитер ги изненди своите фанови: „Дали некој ги сака топчињата на Џокер“

После ненадејната елиминација на Ѓоковиќ од Синсинатија, Новак реши малку повеќе да се посвети на социјалните мрежи.

Познато е дека познатиот тенисер има специфичен начин на исхрана и дека често сака тоа да го сподели со своите фанови на социјалните мрежи, но се чини ека овојпат отиде чекор подалеку.

Неговата објава се однесува на топчиња од зеленчук, но неговиот опис на фотографијата е спектакуларен.

„Дали некој ги сака топчињата на Џокер?“ напиша Ѓоковиќ.

Сепак многумина двосмислено ја сватија оваа објава и предизвика лавина реакции на друштвените мрежи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега