Ѓорѓиевски: Кога Заев ја кажува приказната за бардињата изгледа мисли на својот татко кој крадел струја од бандера

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ во својот статус на Фејсбук пишува дека кога Барон Михаузен би бил жив ќе се гордеел со Заев кој е поголем лажго и од него самиот.

-Кога Барон Михаузен би бил жив ќе се гордееше со Заев, ќе раскажуваше дека поголем лажго е роден и дека таму некаде во Македонија е роден достоен наследник.

А она за бардињата вода и ВМРО, веројатно Заев бил инсипиран од својот дом, и се помешал, па таму таткото на Заев Панче крадел струја од бандера, на тие пари и милиони. Така да нека си ја провери приказната за друг пат, стои во неговиот пост на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 16:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега