Го освои Балканот глумејќи го Тома: Сите се загрижија за неговото здравје, а тој конечно проговори за состојбата

Милан Мариќ, актерот кој го освои Балканот глумејќи го ликот на Тома Здравковиќ, во август годинава се зарази со коронавирус, а сега во домашната јавност се појави веста дека повторно е заразен. Медиумите пишуваа дека тој не се чувствува добро и фановите се загрижија за неговото здравје.

Сепак, Милан се огласи и откри дека тоа не е така.

-Не сум заразен, примив бустер доза од вакцината и имам малку посилна реакција на тоа, кратко изјави Милан.

Инаку, веста дека Милан е заразен дојде од тоа што беше откажана претставата во Пожаревац во која тој требаше да игра.

27.11.2021 - 13:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега