Голем пожар во фабрика во Бихаќ (ВИДЕО)

Фабриката на австриската компанија „Аустротерм“, која се занимава со производство на стиропор, утрово ја зафати голем пожар на Бихаќ.

Портпаролот на полицијата Аднан Бегановиќ го потврди пожарот и извести дека противпожарните екипи се на терен.

Засега нема информации за повредени во пожарот, а се појави и снимка на Јутјуб.

24.05.2022 - 10:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега