Голем пожар во селото Велмеј: „Камбаната бие, огнот се приближува до куќите"

Граѓаните бараат помош на социјалните мрежи. Гори планината кај село Велмеј, а пожарот се приближува до првите куќи.

- Камбаната бие. Пожарот се заканува да влезе всело!!, напиша загрижен мештанин.

 

На снимката и фотографиите се гледа густ чад.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 17:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега