Голем вооружен грабеж во Порта Влае

Петмина маскирани и вооружени разбојници со автоматски пушки ограбиле казино на „Адмирал“, на булевар „Партизански одреди“ во Порта Влае.

Разбојниците ги одзеле парите од дневниот пазар и побегнале.

Случајот во полиција бил пријавен утрово во 6:27 часот. Од МВР преземаат мерки за расчиствување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега