Голема акција на македонската полиција во Скопје

Голема полициска акција вчера се спроведувала во Сарај, како и во селата Грчец и Студеничани, пренесе „Алсат“.

Како што дознава Алсат, во акцијата на македонската полиција  учествувале припадници на редовната полиција и единиците за брзо распоредување.

Се очекуваат детали во текот на денешниот ден.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 09:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега