Голема акција на полицијата: Ова е најголемата заплена на дрога во регионот

 

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, соопшти денеска дека српската полиција запленила рекордна количина дрога. Се работи за еден тон дрога од видот сканк, а полицијата ја запленила на територија од Нови Сад до Бачка Паланка.

- Со напорна работа е запленета дрогата и фатена е групата која ги превезувала наркотиците, вели тој.

Ова е најголемата заплени во регионот.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

 

 

 

20.03.2017 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа