Голема трагедија: Почина маж откако со возило излета од коловозот

На 13.01.2022 во 18.50 часот било пријавено дека на ул.„Алија Авдовиќ“, Г.А.(40) од с.Стајковци, кој управувал патничко  возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

На местото на несреќата возачот им подлегнал на повредите, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.  

14.01.2022 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега