Голема трагедија во домот на ракометарот- сега му почина бебето, а пред еден месец го погреба и дедо му кој беше познат музичар

Ивана Николиќ, свршеницата на ракометарот Недељко  Неџа Јовановиќ, која поради предвременото пораѓање во 22 недела од бременоста го изгуби бебето, ќерка е на покојниот музичар Милорад Миќа Николиќ, поранешен сопруг на Верица Шерифовиќ.

Тие двајцата прв пат заедно се појавија на погребот на татко и на Ивана, на седми април годинава, кога ракометарот постојано бил со Ивана во тие тешки моменти.

Ивана во тие моменти била во четвртиот месец од бременоста, па се претпоставува дека стресот поради губење на татко и можеби влијаел да дојде до предвремено породување.

За време на погребната поворка Ивана неколку пати се фаќаше за стомак.

Бебето на славниот ракометар, која во неделата превреме се роди со само 600 грама, почина.

 

 

 

17.05.2018 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега