Градежен работник паднал од скеле- итно пренесен во гостиварската болница

Градежен работник додека бил на работно место, паднал од скеле во Гостивар и се повредил.

-Вчера околу 11.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека, додека изведувал градежни работи во објект на ул.„Ленинградска“ во Гостивар, С.Д.(45) од с.Мало Турчане, гостиварско, паднал од скеле и се повредил. Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“, каде му била укажана лекарска помош- соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 19:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега