Грамада од 154 килограми: Иранскиот Хулк менува професија

Сајад Гарби, популарниот ирански Хулк, реши да влезе во светот на ММА и да дебитира против неименуван бразилски борец.

Тој крева тегови, а моментално тежи 157 килограми, а за својата намера ги извести своите фанови преку социјалните мрежи.

„Конечно ја прифаќам својата прва официјална борба“ напиша Гарби.

Иранскиот Хулк се понуди и да ја брани својата земја од терористи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.05.2019 - 21:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега