Грк нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

 

Грчки државјанин нападнал полицаец на автомпатот Велес-Неготино, информира МВР.

Вчера во 08:30 часот на автопатот Велес-Неготино, кај село Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, 44-годишниот С.К. од Грција физички нападнал полициски службеник. Лицето било лишено од слобода и задржано во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка, соопштуваат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега