Грк уапсен на граничниот премин „Табановце“

 

Државјанин на Грција вчера бил уапсен на граничниот премин „Табановце“, информира МВР.

-Вчера во 15:30 часот на Граничен премин „Табановце“ бил лишен од слобода 48-годишниот С.Д. од Република Грција, кој управувал патничко возило „форд маверик’’, со бугарски национални ознаки, за кое при граничната контрола било констатирано дека има фалсификуван број на шасија и типска налепница. Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Кумнаово за понатамошна постапка - соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.01.2020 - 10:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега