Груби потенцира: Ниски обвинувања и клевети се исказите дека сум добил „бомби“ од Заев

Првиот вицепремиер, Артан Груби во изјава за „Слободен печат“  ги отфрла како невистинити и ниски клевети, обвинувањата на поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини дека премиерот Зоран Заев му дал необјавен материјал од „бомбите“ со цел да стане „моќен“ во ДУИ.

– Ниска клевета што не одговара на неговата возраст, но верувам дека тие се последица на возраста. Леснотијата да се кажуваат лаги и истите да се шират во медиумите е за секое жалење – изјавил Груби за „Слободен печат“.

14.09.2021 - 11:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега