Гугл Хром воведе нова корисна опција

Гугл Хром апликацијата за Андроид сега на корисниците им овозможува да погледат некоја интернет страна пред да ја отворат.

Доколку сте ја ажурирале апликацијата на верзијата 89, доволно е да задржите со прстот на линкот малку подолго и ќе ви се појави опцијата „Preview Page“, која во моментов е достапна само за мобилните телефони кои работат на Андроид оперативен систем.

Ова не е голема иновација, но е корисна доколку сакате да отворите интернет-страна, а не сте сигурни што има на неа или пак не сакате да ја напуштите таа на која сте моментално.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2021 - 08:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега