Холандскиот парламент и даде зелено светло на Македонија за ЕУ

Парламентот на Холандија даде зелено светло за отворање на преговорите за пристапување на Македонија кон ЕУ, јави албанската телевизија Топ канал.

Холандија и Франција беа двете земји кои одбиваа да дадат зелено светло.

 

 

 

22.06.2018 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега