Холивудската актерка Џејми Ли Кертис за „Медена земја“: Воодушевена сум

Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност.

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.

 „Колку совршен момент за овој филм. „Медена земја“ е зачудудувачки. Алчност. Ненаситност. Семејство. Љубов. Чест. Природа. Истрајност. Воодушевена сум“, напиша Ли Кертис.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2020 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега