Холивудскиот актер поради својата сопруга премина во православие - на одмор одат најчесто во Грција

Холивудскиот актер Том Хенкс и Рита Вилсон се во брак од 1988 година, а актерот кој публиката во 2018 година го прогласи за најдобар во својата професија на планетата, поради својата сопруга преминал во православие.

Парот присуствувал на премиерата на филмот „A Beautiful Day In The Neighborhood" во Њујорк, а по нивната заедничка појава се видело колку се заљубени.

Том поради Рита оди на летување во Грција, а ги слават и сите православни празници.

Том Хенкс со сопругата Рита ги има синовите Чет и Труман, а со поранешната сопруга Саманта Леус ги има синот Колин и ќерката Елизабет.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 19:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега