Идентификуван загинатиот маж во сообраќајката кај Охрид

Охриѓанецот Ратко Митаноски (51) е жртвата на страотната сообраќајка која се случила утрово на патот Охрид - Лескоец.

Според првичните информации, несреќата се случила кога автомобил „Опел Калибра“ со швајцарски регистарски таблички, управуван од Ф.К. (31), удрил во скутерот управуван од 51 годишниот Митаноски.

 

најчитано сега