Им пришол на мајка и ќерка на гробишта а од неговата реченица се заледиле - полицијата веднаш го уапсила

40-годишниот Жељко Т. од Србија, убедил жена од Ужице дека сопругот и починал бидејќи на него му била фрлена црна магија. За да ја тргне магијата од неа зел голема сума на пари, а кога жената сфатила дека е измамена пријавила во полиција.

По смртта на сопругот на 36-годишна жена, Жељко и пришол на гробиштата со шокантното тврдење. Тој ги убедувал дека амгија е фрлена и на неа и ќерка и и дека тој ќе им помогне, па за тоа од 2015 до 2018 им земал 9.479.200 динари.

Жената по загубата се свестила што се случува и го пријавила Србинот на кој му е одреден 48-часовен притвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2018 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега