Има два гинисови рекорди: Милован тврди дека е Супермен (Видео)

Таксист од Ужице, Мiлован Милутиновиќ, за себе вели дека е Супермен, иако има 70. години. 

За своите години, има два гинисови рекорди, кога од Ужице до Лондон пропешачил скоро 2.500 километри, јадејќи само палента и грашок, како и втор рекорд кога истрчал 100 метри за 25 секунди.

НИ пред прагот на осмата деценија не се откажува од ништо, постојано е активен и вежба, крева тегови, а сега и завршува факултет.

- Целиот живот го посветив на спортот и со тоа сум најбогат човек на планетава. Изгледам супер за 72. години. Психички, физички и сексуално сум како 30-годишник, вели тој.

Таксистот сега сака да оствари и трет рекорд, зошто сака да ја стегне раката на Путин.

 

Извор: Еспресо.рс

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.12.2019 - 18:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега