Инцидент пред зградата на РТС: Со автомобил се обиделе да го пробијат обезбедувањето на Вучиќ

Вчера вечер, по завршеното интервју кое претседателот на Србија, Александар Вучиќ го дал во телевизијата РТС, пред зградата дошло до инцидент, откако двајца мажи со автомобил се обиделе да го пробијат претседателското обезбедување.

„За време на протестите пред РТС, автомобил марка „Мерцедес“ се обидел да го пробие кордонот кој бил во обезбедување на Вучиќ, по што двајца мажи биле уапсени“ пренесуваат српските медиуми.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.11.2019 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега