Инцидент во автобус на ЈСП

Инцидент во автобус на ЈСП со број 65. се испотепале 4 лица меѓу кои и малолетници.

Во 11.50 часот во СВР Скопје, возач во ЈСП пријавил дека околу 11.30 часот на булеварот „Александар Македонски“, во автобус на ЈСП број 65, по претходна вербална расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу  19-годшниот С.М. и 17-годишна малолетничка, од една страна и 20-годишниот Д.Х. и 16-годишен малолетник, од друга страна, сите четворица од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 15:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега