Инцидент во Ресен: Со метална шипка нападнал полицаец, па полицаецот извадил пиштол и почнал да пука

 

Вчера во 13:30 часот во Ресен полициски службеници од Полициска станица Ресен го лишиле од слобода 49-годишниот У.Р. од Ресен бидејќи во 13:10 часот на ул.„Мите Трајчевски“ во Ресен пријавениот му упатувал закани по живот и со метална шипка физички нападнал полициски службеник кој за да го одбие нападот од службено оружје испукал еден куршум во воздух, информира МВР.

За настанот е известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2020 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега