Инцидент во ресторан во Прилеп: Момче навредувало полицајци на должност

 

Утринава во 05:30 часот во Полициската станица Прилеп бил приведен 22-годишниот С.Р. од Прилеп поради тоа што се однесуувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службена дејност во угостителски објект во Прилеп.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.   

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.07.2019 - 16:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега