Инцидент во училиште во Тетово: Малолетник нападнат од свој соученик

 

Малолетник бил нападнат од свој соученик во училиште во Тетово.

-Вчера во 15:00 часот во СВР Тетово, 36-годишниот М.А. од село Порој,тетовско пријавил дека на 20.02.2020 околу 10:30 часот во училиште во село Порој неговиот син 14 годишен син бил физички нападнат од негов соученик од село Џепчиште. Се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.02.2020 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега