Индијанското лето подолго ќе трае - Временска најава за периодов

Под влијание на многу топла воздушна маса за овој дел од годината и која продира од југ и во следните денови ќе се задржи стабилно, суво и сончево време со сосема мала локална облачност, јавува Славчо Поповски.

Поради позиразеното јужно и југозападно струење на висина во воздухот ќе биде присутна Сахарска прашина и песок.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени додека во најтоплите региони истите има услови да се искачат до околу 31 степен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 17:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега