Интервју со првата дама: Стево секогаш знае да ме изненади со уникатни подароци (ВИДЕО

По професија е стоматолог на Клиниката за стоматологија во Скопје и професор на Стоматолошкиот факултет. Од неодамна е и Прва дама на Македонија. Нејзиното име е Елизабета Ѓоргиевска, а повеќе од 20 години е во среќен и хармоничен брак со претседателот Стево Пендаровски, а плод на нивната љубов е синот Огнен кој има 17 години.

Деновиве во интервју за „Бекстејџ“ Првата дама зборуваше за својот живот, семејство, кариера, обврски...

Што се откри погледнете во видеото:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.11.2019 - 13:47
Фото: 
Бекстејџ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега