Исчезна 12-годишно девојче во Скопје

 

Исчезна 12 годишно девојче од Центарот за социјална работа.

Според информациите на МВР, вчера во 14.00 часот во Полициска станица Драчево, старател од ЈУ Меѓуопштински центар за социјална работа на град Скопје-Центар, пријавила дека од домот се оддалечила А.Б.(12), за која се претпоставува дека е со нејзината постара сестра М.Б.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.11.2019 - 16:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега