Исчезна малолетничка од установа за згрижување деца во Скопје

Вчера во 13:00 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение на улица „Анте Хаџимитков“ во Скопје се оддалечила нивната штитеничка.

Станува збор за Д.Л.(17) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 17:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега