Исчезна малолетник од Скопје

Вчера во 08 часот и 45 минути во Полициската станица Карпош, вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно - социјални проблеми и нарушено поведение – Скопје пријавила дека изчезнал маололтник.

Според пијавеното од установата самоволно се оддалечил штитеникот 17- годшиниот М.Е, кој претходно неколку пати се оддалечувал и бил враќан од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 16:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега