Исчезна Радмила Шеќеринска

Ниту трага ниту глас од земеник претседателот на СДСМ Радмила Шеќринска. По поразот на изборите, та воопшто не се појавува во јавноста. Уште од отварањето на аферата за скандалозниот износ на кирии кој таа и нејзиното семејство го добвиа за станот во кој живее и го поседува, заменичката на Заев како да исчезна. Освен ативностите во предизборна кампања кога Шеќеринска се појавуваше на мали собири со граѓаните, немаше никаков настапво медиумите. Ниту еден новинар од завршувањето на изборите до денеска од Шеќеринска неа добиено никаква изјава, а вториот човек во СДСМ не држи ниту прес конференции.
Според она што може да се дознае од Бихаќка, таа е активна во партиските тела но нема инфомрација зошто не се појавува во јавност.
Шеќеринска која важеше за политчар кој беше исклучително активен на социјалните мрежи, на Facebook фан страната нема никаква активност од 27 април, а последниот пост на Твитер датира од два дена претходно.

06.05.2014 - 22:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега