Исчезна тинејџер со нарушено здравје

14-годишник со нарушено здравје се води за исчезнат.

-Вчера во Полициската станица Карпош, вработена во Јавната установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено здравје пријавила дека од Организациската единица Козле се оддалечил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14) од Куманово. Посочиле дека тој и претходно се оддалечувал од установата, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

14.09.2021 - 22:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега