Исчезнаа 21-годишна мајка и нејзиното двегодишно дете

21-годишна мајка од Косово и нејзиното двегодишно дете се водат за исчезнати.

-Вчера во 11.30 часот во СВР Куманово, С.Р.(49) од с.Лојане, Липково, пријавила дека нејзината снаа А.С.(21) од Р.Косово, со привремен престој во Куманово, се оддалечила од семејната куќа, заедно со нејзиното двегодишно дете, се вели во попладневниот билтен на МВР.

 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2020 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега