Иванов и Вељаноски утре на средба со шефот на албанската дипломатија

Во текот на утрешниот ден, македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов и претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски ќе се сретнат со Министерот за надворешни работи на Република Албанија, Алдо Бумчи.

Според најавите, Вељаноски и Бумчи ќе се сретнат во 12:15 часот. 

најчитано сега