Избегнувајте ги: Хороскопски знаци со сигурност ќе ви го скршат срцето!

Жените се доста чувствителни и затоа е потребно внимателно да изберат на кои мажи ќе им дозволат да влезат во нивниот живот, за да не се соочат повторно со повреда.

Ова се двата хороскопски знаци за кои е потребно да имате едно на ум! Стојте подалеку од нив!!!

БЛИЗНАЦИ

Мажите со овој знак всушност имаат две лица и со едното од нив воопшто нема да сакаш да се запознаеш.

Од една страна Близнаците се доста мили и грижевни мажи и даваат се за да те освојат. Но откако успеат во тоа … после тоа како сето паѓа во вода и мажот пред тебе станува целосно непознат човек. На милите гестови им доаѓа крај , односот се менува и со два збора – веќе не му е толку интересно, колку во почетокот. Единствениот начин да го добието неговото срце е да не му се даваш лесно, тогаш има шанси да те оцени.

ШКОРПИЈА

Мажите кои никогаш не преземат иницијатива во свои раце. Вечно ќе си жената која ги зема одлуките да ги носи тешките кеси од супермаркет и се занимава со организирање на паузата во текот на летото. Шкорпиите не им се допаѓаат многу на моќните жени и често пати се извлекуваат од нивните „канџите“ со пословична неодговорност. Мажите од овој знак не се и никако романтични, ретко прават изненадувања и не сакаат да ги изразат своите чувства на било кој начин.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 08:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега