Изби пожар во центарот на градот- три лица повредени

Во Загреб, вчера избил пожар, среде центарот на градот.

Пожарот настанал во еден од становите. Една личност е повредена и итно пренесена на трауматологија.

Во пожарот полесно повредени се две лица, а пожарот е изгаснат, но причините за пожарот уште не се познати На местото на пожарот има 9 пожарникари кои го осигуруваат местото.

 

 

 

25.04.2017 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега