Избувна пожар во дебарско - екипите на терен

Доцна вечерва од Центарот за управување со кризи информираат дека се запалила депонија кај с.Могорче, во општина Дебар. Пожарот избувнал во 22.20 часот.

„Од ПО РЦУК - Дебар  не информираа дека има запалено ѓубриште,депонија кај с.Могорче во општина Дебар. На лице место се упатени 1 пп возило со 2 пожарникари во 22,20 часот“, стои во соопштението на ЦУК доставено до медиумите.

09.08.2022 - 23:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега