Извршен е увид во кумановската болница – таа продолжува со редовна работа

Министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека во кумановската болница денеска увид направил државниот секретар во министерството за здравство и претседателот на Комисијата за заразни болести, со цел да се органзира работата во оној дел дел каде има што има дијагностирирани нови заразени вработени, а кои биле во самоизолација.

Филипче притоа информира дека е напревен целосен распоред и оти болницата во Куманово во претстојниот период ќе биде целосно функционална, а ако има потреба од растеретување на болницата поради зголемен број на пациенти, тие ќе бидат упатувани во институциите во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 18:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега