Ја исекол девојката на парчиња па ја изел: Телото никогаш не било најдено, а сега овој канибал е на слобода

Пол Дурант, ја убил па ја изел својата девојка Карен , а по 12 години е повторно на слобода.

Извор близок до семејството вели дека моментално поминуваат низ кошмар иако знаеле дека наскоро ќе биде ослободен.

„Телото на Карен никогаш не е пронајдено.Нејзинта асмрт беше траума за нас и остави многу неодговорени прашања. Тој човек сега ќе го среќавам на учлица, не знам како ќе се носам со тоа“ вели изворот.

Пол бил зависник од хероин, а девојката си ја убил во 2011 година. Имала 41 година и две деца и била разведена, па Дурант тогаш бил во бегство поради грабеж на две банки. Таа се запознала со него и почале заедно да живеат, била во потрага по мирен живот. Неколку недели подоцна полицијата провалила во неговиот стан и пронашлакрв, ноѓ, пила и траги од човечко месо, но без тело.

Тој признал дека ја удрил со чекан, па со пила ја исекол наситни делови, па ги изел оние делови за кои сметал дека може да се јадат.

Осуден е на 12 години затвор, а казната ја служел во Британија

Дурант неодамна се преселил во еден кварт во Лондон, атам,ошните станари кога дознале кој им е сосед се загрижиле и велат дека овој канибал многу пие и често е по локлните пабови.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега