Јанакиески на распит во Обвинителство

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска е на распит во Обвинителството за организиран криминал, пренесе А1.он.

Тој е повикан за настаните во Собранието на 27. април, како осомничен за организирање на упадот. 

Освен него осомничени се Никола Груевски кој е во бегство, Спиро Ристовски и Никола Бошкоски, поранешен вработен во УБК.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега