Јаневски до Заев: Многу педерски премиере, а што ако беше Ром или Албанец на местото на Боки13

Новинарот Огнен Јаневски на својот Фејсбук профил сподели статус по скандалозната изјава на Зоран Заев дека криминалци, педер и суетен новинар нема да ја урнат Владата.

- Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно! Многу педерски премиере, многу педерски. Ајде сега, зградата на Владата во боите на виножитото да ја обоите, сосе јавно извинување и потпишано со пенкало на суетен новинар, “час поскоро”.

P.S. А замисли, да беше Ром, или Албанец, или со некаков физички недостаток или со попреченост, на местото на Боки?, прашува Јаневски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 20:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега