Јанушев: Пада влада

Дечки, вчера ви кажав дека нема да ви пројде ова, затоа најдобро ви е да се помирите со фактот дека СЈО е клинички мртво, со разрешувањето на Катица Јанева ќе биде и de facto мртво!, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

-Или, можеби сепак ќе го почекаме 15 Септември, па со завршувањето на мандатот да си заминат во историјата како еден од најнеуспешните експериментални и секако против уставни облици за институционален политички прогон на опозицијата и „легализиран” облик на државен рекет од страна на Зоран Заев и СДСМ!, пишува Јанушев на Фејсбук и додава:

„А да, да потсетам и дека „пуштањето низ вода“ и обидот за „контрола на штетата“ (damage control) е веќе пуштен на најјако. После срамните и надвор од памет изјави на Зоран Заев, па Пендаровски, Димитров … еве ги сега и првите соработници на Катица Јанева се оградуваат со патетични изјави во стилот “ние никогаш не сме ни биле блиски, абре одвај се познаваме, по едно добро утро само во ходник си разменувавме”. Патетики! Прочитани сте! Пада Влада!“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.08.2019 - 13:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега