Јапонецот кој одлепи по Ѓоковиќ, сега и „фрли“ око на Милица, па запеа на српски (ВИДЕО)

Јапонецот Јори Јошида кој средбата со Новак Ѓоковиќ го направи познат шиум светот, сега ја откри неговата омилена песна.

Сите веќе знаат дека тениски идол му е Новак Шокоиќ, поради ој од Јапонија се реселил во Србија за да го запозне во =иво, но судбината сакала поинаку, тие се сретнаа во неговото родно Токио.

Јори на Инстаграм поставои виедо на кое ја пее неговата омилена песна додека се вози во автомобил.

„Само лиомунада.... цоколада“ пее јапонецот, а под видеото се огласи и пејачката Милица Тодоровиќ и напиша „Браво“, а тој и врати:

„Мојот пријател од Србија ми ја пушти оваа невреројатна песна“ напишал Јори.

Слушнете како звучи.

 

 
 
 
View this post on Instagram

 

A post shared by iori yoshida 吉田伊織 (@iori_legend) on Oct 13, 2019 at 1:02am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 16:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега