Јасна Мандиќ донесена во Кривичен

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13, вечерва беше донесена во Кривичен Суд.

Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор за Мандиќ.

Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во Меѓународниот сојуз.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега