„Јавете и се бара 3.500 денари" - И старици се најдоа во групата „Јавна соба“

Пет дена по пријавувањето дека на мобилната апликација „Телеграм“ постои група во која членови споделуваат експлицитни фотографии, видео материјали и лични податоци на малолетни и полнолетни девојки од Македонија, се појавија и броеви на постари жени.

„Јавна Соба“ уште не е отстранета од „Телеграм“. Но, името на групата сега е сменето во „Хм…“. 

- „Јавете ѝ се, од Валандово е. Цената е 3.500 денари“, пишува веднаш по разголените фотографии за девојка на која корисникот ѝ го наведува името и градот од кој потекнува.

Не сум јас со тоа име. Разговарате со 75-годишна жена, одговорила жената чиј број е оставен во групата, за Слободен Печат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега