Jавноста гневна: Правилата важат за сите, но не и за Роналдо (ФОТО)

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот со еден потег предизвика гнев кај тамошната јавност.

Фоторепортерите го „фатија“ како со Георгина Родригез и децата шета низ улиците. Препораките и во Португалија се исти, сите да останат во своите домови, доброволно да бидат во изолација. Кафулињата и рестораните се затворени и секој мора да држи растојание од еден метар.

Но, без разлика на апелите Роналдо одлучи да се прошета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 09:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега