ЈСП: Од утре зголемен број автобуси на одредени линии во утринските часови

Од утре на автобуските линии 2, 5, 11, 22, 57, 61, 62, 63 и 67, во утринските часови ќе сообраќаат зголемен број на возила, со цел да се избегнат гужвите кои беа регистрирани изутрината во фреквентните часови, соопшти Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП-Скопје.

Оттаму информираат дека ја следат ситуацијата на терен, во комуникација и координација се со институциите кои одлучуваат за препораките/мерките како да се реагира во новонастаната ситуација и за евентуалните измени во превозот, јавноста навремено ќе биде информирана.

Од ЈСП потсетуваат дека првите утрински поаѓања на сите линии се оние од 6 часот.

– На пример, вообичаениот возен ред на линија 5 е од 5:05, 5:30, 5:55, 6:15 часот, што значи дека во актуелнава ситуација (полициски час), првиот автобус што сообраќа е тој во 6:15 часот, наведуваат од ЈСП.

Дополнителни информации во врска со возниот ред, додаваат, можат да се добијат во Диспечерски центар на 3173-224.

Последни поаѓања на линиите на ЈСП Скопје за периодот од утре до 27 март, петок:

Линија 2 20 ч од Автокоманда 20 ч од Сарај

Линија 3 19.45 ч од Панорама 19.45 ч од Сп.сала Јане Сандански

Линија 4 19 ч од Хром 18.20 ч од 11.Октомври

Линија 5 19.03 ч од Н.Лисиче 19.03 ч од Дексион

Линија 7 20.08 ч од Г.Лисиче 19.54 ч од Карпош 3

Линија 15 19.22 ч од Н.Лисиче 19.22 ч од Карпош 4

Линија 16 19.31 ч од Пржино 19.06 ч од Железара

Линија 21 20.05 ч од Тр.центар 19.10 ч од Бардовци

Линија 22 19.59 ч од Тр.центар 19.50 ч од Лепенец

Линија 24 20 ч од Припор 20 ч од Тафталиџе 2

Линија 27 20.04 од Дом на печат 19.32 ч од Вардарска

Линија 41 19.57 од Тр.центар 9.57 ч од Драчево Типо

Линија 50 20 ч од Хиподром 20 ч од Кл.центар

Линија 57 20.12 ч од Радишани 20.02 ч од Козле

Линија 59 19.05 ч од К.бара 18.15 ч од Карпош

Линија 65В 20.08 ч од Тр.центар 20.08 ч од Стајковци, Бр.пат

Линија 18 19.15 ч од Тр.центар 19.50 ч од Визбегово

Линија 31 19.30 ч од Тр.центар 18.45 ч од Д.Лисиче

Линија 47 18.50 од Тр.центар 19.35 ч од Љубанци

Линија 51 18.20 ч од Тр.центар 19.10 ч од Студеничани

Линија 52 18.25 ч од Тр.центар 19.15 ч од Ржаничино

Линија 53 17.30 ч од Тр.центар 18.45 ч од Кат.бања

Линија 56 18.15 ч од Тр.центар 19.15 ч од Бојане

Линија 58а 19.10 ч од Тр.центар 18.10 ч од Св.Петка

Линија 58б 18.25 ч од Тр.центар 19.20 ч од Брзовец

Линија 60 18.45 ч од Тр.центар 19.30 ч од Матка

Линија 61 18.10 ч од Тр.центар 19 ч од Побожје

Линија 62 18.35 ч од Тр.центар 19.20 ч од Огњанци

Линија 63 18.20 ч од Тр.центар 19.10 ч од Мралино

Линија 65 18.30 ч од Тр.центар 19.30 ч од Раштак

Линија 66 18 ч од Тр.центар 19.05 ч од Бучинци

Линија 67 19.30 ч од Тр.центар 19.35 ч од Зелениково

Линија 68 17.20 ч од Тр.центар 18.40 ч од Сушица

Линија 70 20.05 ч од Тр.центар 19.25 ч од Батинци

Линија 71 19.30 ч од Тр.центар 18.40 ч од Бањани

Линија 74 20 ч од Тр.центар 19 ч од Количани

Линија 81 18 ч од Тр.центар 19 ч од Горњани

Линија 160 19.35 ч од Дексион 20.15 ч од Г.Матка

Линија 164 20 ч од Волково 20.15 ч од Никиштани

Линии на приватни превозници:

Линија 9 19.50 ч од Кл.центар 19.10 ч од С.Север

Линија 11 19.20 ч од Тр.центар 19.20 ч од Рашче

Линија 11а 19 ч од Тр.центар 19 ч Свиларе

Линија 12 19.10 ч од Шишево 19.55 ч од Ск.саем

Линија 19 20 ч од Карпош 4 19.40 ч од Ш.Оризари

Линија 20 19.49 ч од Тр.центар 19.19 ч од Ш.Оризари

Линија 22 19.23 ч од Тр.центар 19.32 ч од Лепенец

Линија 23 19.30 ч од Ченто 19.48 ч од Дом на печат

Линија 45 19.57 ч од Тр.центар 19.57 ч од Ченто

Линија 52 19.15 ч од Тр.центар 18.15 ч од Ржаничино

Линија 55 19.25 ч од Арачиново 18.45 ч од Тр.центар

Линија 61 19.10 ч од Тр.центар 18.10 ч од Побожје

Линија 63 19.10 ч од Тр.центар 18.20 ч од Мралино

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.03.2020 - 16:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега